Římskokatolická farnost Mladá Vožice – Vítáme vás na stránkách Římskokatolické farnosti Mladá Vožice

Nečekaný nárůst křtů ve Francii. Na Bílou sobotu přijalo křest 12 tisíc osob

Církev ve Francii zaskočil nečekaný nárůst počtu křtů dospělých. „Je to zjevné Boží znamení, není to důsledek misie, kterou vykonáváme, nikdo to nečekal, přišli odnikud,“ říká pro Vatikánský rozhlas biskup Olivier Leborgne, který je ve francouzském episkopátu zodpovědný za katechumenát. Připomíná, že na Bílou sobotu bylo ve Francii pokřtěno 7 tisíc dospělých a 5 tisíc dospívajících. Z dospělých byla většina mladých lidí ve věku od 20 do 35 let. Na rozdíl od křtů z předchozích let jde v naprosté většině o rodilé Francouze.

image:Image 55/source/orig/54104_ae58e3ff82837a0c56b195b91169a68f.jpg

Pokračovat ve čtení „Nečekaný nárůst křtů ve Francii. Na Bílou sobotu přijalo křest 12 tisíc osob“

Pochod pro život 6.4.2024

Vážení a milí přátelé,

pokud máte možnost, přijďte podpořit v sobotu 6. dubna Pochod pro život v Praze. Proč? Aby se ve společnosti vědělo, že existuje pomoc, že existují ochotní lidé, že existuje lepší řešení a nenarozené děti mohou dostat šanci. Všechny informace včetně přihlášení najdete na http://pochodprozivot.cz.

Noční křížová cesta na Kalvárii v Miličíně

Extrémní křížová cesta nemá nic společného s poutěmi, s tím, že jdeme bezpečně ve skupině, zpíváme, že se o nás kněz postará, že bude k dispozici nabíječka… To s tím nemá nic společného. Je jen temná noc. A námaha, boj se svými vlastními slabostmi…

Noční křížová cesta  (inspirovaná EKC) 22.3.2024 na Kalvárii u Miličína :

1) Ve 23.00 hod. začátek křížové cesty se svícemi u hřbitova
2) Ve 24. 00 hod. mše sv. se svícemi v kapli (Svíci si přinese každý svou.)
3) Je možné se připojit k poutníkům nebo přijet do Miličína.

Orientační časy pro připojení k poutníkům na trase z Mladé Vožice do Miličína  :

Mladá Vožice   18.00 odchod
Bouřilka ……….19.00
Moraveč ………19.15
Slapsko ……….19.30
Zahrádka……….20.00
Jiřetice    ……….20.30
Chlístov   ……….21.00
Miličín     …………22.00

Co je to vlastně Extrémní křížová cesta:

Výzva – Kdo jde na EKC neví, jestli dojde. Když se rozhodneme jít do neznáma, tak přicházíme o určitou jistotu. Tato nejistota pak vede k setkání s Bohem.

Cesta – Člověk je jednota těla a duše. Když vyjdeme, tak uvedeme celého člověka do modlitby. Je to způsob askeze, která otevírá člověka a směřuje ho na Boha. Odcházíme z toho, co známe, do toho co neznáme.

Námaha – Během cesty může přijít okamžik, kdy mi začíná být špatně. Něco začíná bolet, mrznu, zabloudil jsem, usínám, jsem unavený… Přichází otázka: “Mám jít dál, a jestli ano, tak proč?“. Je to velmi důležitá otázka. Tato otázka může vést k Bohu. Jestliže jdu kvůli Bohu, tak je to víra.

Setkání – Jestliže jsem přijal tuto výzvu, tak jdu touto cestou, bojuji s únavou. To je smysl EKC, Tvé individuální setkání s Bohem. Po tomto setkání se může v mém životě vše změnit.

Základy EKC:

Mše sv. – Eucharistie je projevem nekonečné lásky Boha.

Cesta – Musí byt náročná, mimo hlavní cesty. Fyzická únava je nutná.

Noc – EKC je v noci. Noc je více soukromá, v noci je to daleko těžší. V noci člověk může zbloudit, v noci je nejistota.

Samota – Ježíš šel sám. EKC člověk prožívá sám.

Mlčení – Pomáhá soustředit se na cíl.

Rozjímání — EKC je duchovní cestování, rozjímání jsou připravená pro takovou cestu.

Z historie EKC :
Historicky první trasa Extrémní křížové cesty (EKC) vedla z Krakova na Kalwarii Zebrzydowskou. Postupně se tato akce rozšířila do takových rozměrů, že se jí v roce 2018 zúčastnilo 100 tisíc lidí. Zvláštní požehnání získali účastníci dokonce od papeže Františka.

EKC se postupně rozšiřuje i mimo Polsko. I v České republice se věřící i letos mohou zapojit a absolvovat desítky kilometrů dlouhé trasy.