Kardinálova návštěva

Spolupracovat je víc než pracovat     

    Rád bych touto cestou poděkoval veřejnosti za velký zájem a účast na koncertu Jesus Christ Superstar, který se uskutečnil před prázdninami v zámecké zahradě. Současně vyslovuji poděkování organizátorům zastupitelům města Mladá Vožice v čele s panem starostou Mgr. Jaroslavem Větrovským, vedení ZŠ a MŠ, SDH a Farnosti Mladá Vožice.  Během celého dne se v zahradě vystřídaly stovky účastníků. Zájem se promítl i do ekonomické roviny. Farnost Nová Ves získala na opravu kostela v Oldřichově téměř sto tisíc korun. Tato částka bude použita jako nezbytná spoluúčast při žádosti o dotaci. Jde pořád jen o část prostředků.  Důležitější než ekonomická stránka je ovšem kapitál spolupráce, který jsme vytvořili během přípravy celé akce. Desítky lidí přispěly ke zdaru a úspěchu celého dne. Během přípravy koncertu jsme pracovali jako jeden tým a úspěch se dostavil. Jedním z důkazů těchto slov je svědectví samotných umělců, kteří několikrát zdůraznili, že za deset let se jim ještě nikde tak nevystupovalo jako v Mladé Vožici. Je to nejlepší vysvědčení, které jsme mohli dostat.

Firma předběhla farnost.

   Na konci června se uskutečnila mimořádná slavnost jaká v Mladé Vožici nemá obdoby. Na pozvání vedení společnosti Koh-i-noor přijel kardinál Dominik Duka, aby požehnal základní kámen výrobně-technologické haly, která poskytne nová pracovní místa. Naše farnost byla přizvána k zajištění hladkého průběhu celého dne. Po příjezdu si kardinál Dominik v doprovodu vedení společnosti prohlédl výrobní závod a pozdravil se s několika zaměstnanci. Program byl zahájen slavnostními fanfárami a projevem ředitele firmy Ing. I. Tichého a našeho pana starosty Mgr. J. Větrovského. Mluvené slovo se vhodně prolínalo se zpěvem dětského sboru ZŠ v Mladé Vožici. Kardinál Dominik v úvodu svého projevu vzpomínal na svoje dělnické povolání a následně vybídl k prohlubování vztahů mezi  městem a firmou. Do tohoto vztahu vstupuje i škola, která vzdělává a vychovává nové generace. Akt žehnání s datem na základním kameni nám bude připomínat významnou událost, která přispěje k rozvoji našeho města Po skončení slavnosti kardinál Dominik ochotně souhlasil s přáním dětí a společně se s nimi vyfotografoval.                                                                                                                                                                                                                  P. Mgr. Jaroslav Karas

Napsat komentář