Nejstarší_knez

Nejstarší kněz na světě žije v Belgii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nalinnes. Nejstarší kněz na světě žije ve městě Nalinnes. Jmenuje se Jacques Clemens a slaví dnes 107. narozeniny. Jako každý den a již více než 80 let sloužil také dnes ráno mši svatou. Až do loňského roku byl farářem. Ve farnosti však stále vypomáhá. V těchto dnech jej velmi vyhledávali novináři, které zajímal recept na dlouhověkost: „Asi vás překvapím – odpověděl otec Clemens – ale nemám žádné zvláštní tajemství. Vždycky jsem vedl pravidelný, normální život. Vstávám brzo a brzo také chodím spát. Stal jsem se knězem, protože jsem chtěl, a těší mne to. Setrval jsem v tom a jsem šťastný.“ Jen na jedno si tento 107letý belgický kněz postěžoval. Před třemi roky upadl a od té doby je nucen chodit o holi…

Napsat komentář