Světový fotbalista knězem

Bývalý hráč Manchester United se připravuje na kněžství v dominikánském řádu

Londýn. Osmatřicetiletý irský fotbalista a bývalý hráč Manchester United, Phil Mulryne, přijal minulý týden v Belfastu jáhenské svěcení. Jak řekl v rozhovoru pro Daily Mail, právě dominikánská řehole byla tím, co jej nejvíce přitáhlo k náboženskému životu. „Zcela se odevzdat Bohu skrze slib následovat evangelní rady, vzít ho za svůj příklad a navzdory lidské slabosti a chybám důvěřovat, že On nás promění svou milostí, a pak – takto proměněni – předávat radost z toho, že ho známe, každému, koho potkáváme – to je pro mě ideál dominikánského života a jeden z hlavních důvodů, proč mě přitahoval tento řád.“

Phil Mulryne zahájil fotbalovou kariéru už jako dítě, když v roce 1994 navštěvoval juniorskou akademii Manchester United a o pět let později vstoupil do Norwichské ligy. Jeho bývalí spoluhráči jsou sice překvapeni, že se vzdal své slávy i závratných příjmů, aby složil sliby chudoby, čistoty a poslušnosti, ale Mulrynovo povolání mělo svůj vývoj. Po ukončení kariéry v roce 2008 se věnoval charitativní práci a díky přátelským vztahům s biskupem Noelem Tranorem z Downu a Connoru vstoupil v roce 2009 do Irské papežské koleje v Římě. Příští rok jej má dublinský arcibiskup Diarmud Martin vysvětit na kněze.
 

Napsat komentář