Návštěva Jihočechů ve Vatikáně

Jihočeská delegace předala papeži Františkovi „požehnané pivo“ a perník pro chudé

 

 

 

 

 

 

 

Vatikán. Papež František přijal na závěr generální audience delegaci z Českých Budějovic. U příležitosti svátku patrona města sv. Mikuláše, mu přivezla již podruhé požehnané adventní pivo. Svatý biskup z Myry se tak stal  symbolem spolupráce českobudějovické diecéze, města a pivovaru, z níž vzešel charitativní projekt zaměřený na podporu sociálních služeb, které poskytuje diecézní charita. Akci nazvanou „požehnané pivo“ nám přiblížil českobudějovický biskup Vlastimil Kročil, ředitel Českobudějovické diecézní charity Jiří Kohout a generální ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák. Za jihočeskou metropoli pozdravil papeže primátor Český Budějovic Jiří Svoboda.

Hluboký zážitek připravil dnešní den pro paní Marii Jarošovou z Veselí nad Lužnicí. Přijela na generální audienci na vozíčku a papež František ji podravil ve skupině nemocných, ještě než přijal oficiální jihočeskou delegaci.

Rozhlasovou reportáž k návštěvě Jihočechů ve Vatikánu najdete na stránkách Vatican News.

Dalším dárek z Jižních Čech směřoval přímo na papežskou charitu. Perníčky z rodinné firmy v Plané nad Lužnicí přivezl tamní starosta Jiří Šimánek. Komu bude tento dar určen, jsme se zeptali přímo papežského almužníka, kardinála Konrada Krajewského:

Dárky z Čech budou pro nejchudší z Říma, zejména pro ty, kteří přicházejí každý den pod kolonádu sv. Petra a využívají sprch nebo lékařských služeb, které pro ně nechal zřídit papež František. Je to 200 lidí z různých koutů světa a tato pomoc je nebytná k tomu, aby se jim vrátila lidská důstojnost. Když je člověk umytý, vyšetřený lékařem, když si může dát ostříhat vlasy a oholit se, může se také pokoušet o návrat do normálního života.

Bude to tedy takový malý dárek k vánocům…

Bude to velký dárek k vánocům – reagoval papežský almužník, kardinál Krajewski