Dokument o kolektivizaci na Mladovožicku

Zdravím z Votic a zasílám informaci, že votický spolek “ Za záchranu kláštera sv. Františka z Assisi ve Voticích“ bude dne 26.3. od 14,00 hod. do 14:30 hod. na televizi NOE v živém vysíláni informovat o vzniklé nové expozici „Ve jménu šťastných zítřků“ Kolektivizace na Voticku. V době násilné kolektivizace do bývalého okrese Votice spadala i Mladá Vožice. Promluví zde i pamětníci vystěhování například paní Sládková za svobodná Andreasová, která byla s rodiči vystěhovaná do Vyšetic a rodiče jsou pochovány ve Vrcholtovicích. Expozice vznikla v bývalém klášteře ve Voticích, kde byla vyšetřovna StB a kde mimo jiné byl mučen rolník Josef Honc z Křekovic. Polomrtvý byl převezen k dalšímu vyšetřování do Prahy, kde mu byla odmítnuta zdravotní pomoc a zemřel. Pochován byl v Šebířově.
 Jiří Maršíček Votice
spolek „Za záchranu kláštera sv. Františka z Assisi ve Voticích“.