24 hodin pro Pána

24 hodin pro Pána je příležitostí ke smíření

27.03.2019 Miroslav Bína

29. – 30. 3. 2019, ČR; V pátek a sobotu proběhne postní iniciativa 24 hodin pro Pána. Papež František vyzývá k tomu, aby byl v každé diecézi otevřen alespoň jeden kostel, kde bude možné přijmout svátost smíření nebo se pomodlit před vystavenou eucharistií.

Ilustrační snímek Markéta Zelenková / Člověk a Víra

Postní iniciativa 24 hodin pro pána probíhá každoročně před 4. postní nedělí. Letos se kostely po celém světě otevřou v pátek 29. března a mnohé z nich zůstanou otevřené přes noc do soboty 30. března. Nabídnou tak možnost zpovědi, modlitby nebo rozhovoru s knězem. Na pozvánce k této postní aktivitě, kterou inicioval před pěti lety papež František jsou letos uvedena slova „Ani já tě neodsuzuji“ (J 8,11).

V českobudějovické diecézi se k iniciativě připojí např. v Klokotech, kde se mohou věřící v pátek 29. března od 17 hodin zúčastnit mše svaté. Od 17.30 bude následovat adorace s možností přijetí svátosti smíření či duchovního rozhovoru.

Svátost smíření nebo duchovní rozhovor mohou zájemci přijmout také v Bechyni. Zde adorace zde proběhne v pátek 29. března od 17 hodin.

Duchovní obnovu s P. Martinem Sedloněm na téma „Bůh, který zachraňuje“ připravilo na sobotu 30. března jindřichohradecké probošství. Obnova začne od 13 hodin ve velkém sále proboštství a v jejím průběhu bude možnost přijetí svátosti smíření. Také večerní mši s možností přijetí svátosti smíření bude v proboštském kostele celebrovat P. Sedloň.