Poslední info před poutí Svatá Hora 2019

Poslední informace před poutí

Milí poutníku!

Na 3. pouť na Svatou Horu se nás vypraví více jak 60, z toho třetina s námi půjde poprvé. Doprovodí nás i vzácný poutník, železný – zvon, odlitý pro Ústějovskou kapličku, kam chodil kardinál Josef Beran, když byl internovaný v Radvanově.

Duchovní příprava: Letos budeme putovat s hlavním úmyslem „Za prohloubení víry v naší zemi“ a s myšlenkami na kardinála Josefa Berana. Při pouti budeme zpívat z poutních zpěvníčků („noví“ poutníci je dostanou, „staří“ si vezmou z domova loňské). Tam najdeš taky „Rozžíhá Maria svíce v nás“ – ústřední písní letošní pouti, a „Zdrávas Maria! Anděl Páně z nebe“ – píseň, se kterou budeme přicházet na Svatou Horou.

Nezapomeň si promyslet svůj úmysl, za který pouť půjdeš.

Od 20. května se každý den v 18 hod budeme v naší farnosti modlit novénu za milost pro naší pouť. Prosíme, přidej se k nám, ať jsi kdekoli.

Ráno 30.5. v 6:30 – 7 h se v kostele sv. Martina zaregistrujeme, odložíme na určené místo bagáž pro převoz a zaplatíme jednou částkou za vše, co jsme si na pouť objednali. V 7:00 h bude zahájení, dostaneme požehnání na cestu a pak vykročíme.

Co nemůže chybět v batohu:

litrová láhev s vodou na pití

pláštěnka (!!!)

hrneček/plecháček

kvalitní náplasti na puchýře (Compeed Omniplast), své léky, hořčík (proti únavě)

prevence proti klíšťatům (loni jsme jich sebrali hodně)

poutnický zpěvníček, placku s logem z loňska (noví poutníci dostanou)

jednu trvanlivou svačinku (co kdyby), ovoce

návleky na kalhoty (proti rose, dešti, půjdeme trávou)

krém na opalování

sluneční brýle, dioptr. brýle

klobouček proti sluníčku

1-2 náhradní trika a ponožky (v igelitovém pytlíku)

hygiena (všechno v malém množství na 3 dny)

nabitý mobil (bude-li to možné, tak ho na pouti vypneme, aby nerušil nás ani ostatní)

Bagáž – převezeme ti autem:

spacák

karimatka

oblečení na spaní, lehká obuv na přezutí na ubytovně

popř. malé zavazadlo s náhradním oblečením a botami + noviny na vysoušení

špunty do uší

Důkladně svou bagáž zminimalizuj, ať se nám všechno vejde do hasičského auta – je nás přes 60 !!! Jsme poutníci, proto žádné kufry a peřiny!

Kolik zaplatíš?

Podle tvé zaslané přihlášky na ubytování, jídla a autobusu ze Sv. Hory do Ml. Vožice si spočítej, kolik při registraci zaplatíš. Ti, co se přidají po cestě, zaplatí první večer s námi. Připrav si částku tak, ať ti nemusíme vracet. Děti a studenti mají zdarma registraci a autobus.

registrace: 100 Kč

ubytování: 50 Kč za noc

autobus zpět: 150 Kč

jídlo: Mezno – polévka 35 Kč, Sedlec – večeře 90 Kč, Počepice – polévka 40 Kč, Krásná Hora – večeře 100 Kč, Maková hora – 40 Kč, Milíně – večeře 80 Kč, Svatá Hora – oběd 100 Kč (tj. všechno jídlo na 4 dny 485 Kč)

Dospělí poutník, který si přihlásil vše na celou pouť, zaplatí tedy 885 Kč.

Můžeš přispět dobrovolnou částkou na koncert.

Snídaně a svačiny zajistíme zdarma ze zdrojů naší farnosti a dobrovolně od poutníků (budeme rádi za trvanlivější pečené dobroty nebo pomazánky na chleba) – kontakt na svačinářku Marušku je 737 475 145. Nepovezeme ovoce a zeleninu. V obcích, kde přespáváme, jsou otevřené obchody do 19 hod.

Více jak 10 lidí se snažilo pouť dobře připravit. Pojedou s námi 3 auta, jedno svačinové, druhé pro unavené poutníky a třetí hasičské převeze bagáž. Několik poutníků je pověřeno službami tak, aby se všem podle jejich možností putovalo dobře.

A teď je to na tobě, milý poutníku! Mnozí z vás umí chodit s pláštěnkou v dešti, nicméně je hodně těch, které déšť zaskočí. Proto moc prosíme ty méně zkušené poutníky, pořiďte si pevnější pončo do deště (třeba u vietnamců za 130 Kč) a vyjděte za deště alespoň na 4 km, část jděte mokrou trávou, s batohem pod pončem, v oblečení a s botami, ve kterých půjdete, s hůlkami. Není nad zkušenost! Hned pochopíš, proč návleky na kalhoty, náhradní ponožky a tričko v igelitu v batohu, noviny na vysušení bot, proč existuje impregnace na obuv a oděv. V letošním suchém roce by bylo rouhání zlobit se na déšť, když bychom zmokli!

Ke zdárném průběhu poutě přispějme včasnými ranní příchody min. 5 minut před odchodem: z Krásné Hory a z Milína odcházíme v 6 hodin, ze Sedlce v 7 hodin.

Prosíme, zkontroluj si v seznamu poutníků, jestli jsi přihlášený. Případná nedopatření ihned (nejdéle do 23.5.) volej na tel. 777 016 089 nebo piš helaknotkova@seznam.cz.

Pár drobností: Můžeš nám po cestě zazpívat vlastní písně. Na hůlky si nasaď gumové botičky, ať neklapou na silnici. Ve Včelákově Lhotě můžeš pověsit starý hrníček na dřevěný plot. Budeme pořizovat fotoprezentaci z poutě, i tvoje fotografie se může hodit.

Pro dospělé poutníky, kteří půjdou celou pouť, a pro děti, které s námi alespoň jednu noc přespí, je připravené překvapení.

Rozžíhá Maria svíce v nás, temnotou s Marií projdem snáz.

Přejeme ti požehnané májové dny a příjemnou přípravu na pouť!

Za celý přípravný tým

  1. Jaroslav Karas a Hela Knotková