Informace z bezpečnostní rady státu

Na základě rozhovorů s členy Bezpečnostní rady státu, lze sloužit takovou bohoslužbu, kdy nejde o veřejnou bohoslužbu-účastní se jí zhruba do deseti lidí, kteří zachovávají určitou vzdálenost mezi sebou. Tak neporušují žádné směrnice, o tom je mohu ujistit. Kardinál Dominik Duka arcibiskup pražský.

V době kdy ČR čelí největší hrozbě od konce II. světové války bych chtěl ujistit všechny naše spoluobčany, že církev je na straně všech ohrožených a je připravena a ochotna sloužit těm nejpotřebnějším.  Současná krize nás přivádí k přehodnocení našich priorit a otevírá nám cestu k hlubší víře. Opatření v boji proti infekci jsou důležitá, ale je potřeba je podpořit také modlitbou, která nám otevírá cestu k pokání.  Děkuji těm, kteří již zahájili modlitbu za zastavení infekce koronaviru v ČR i ve světě.  P. Jaroslav Karas  Mladá Vožice