Informace pro poutníky

Milí poutníci!

Přeci jen pár informací před naším putováním na Svatou Horu. Jdeme poděkovat Panně Marii za její ochranu v době nákazy a k tomu směřuje naše duchovní příprava. Ústřední písní bude Slunce, po cestě budeme zpívat celou píseň Kde domov můj!, obě máte v příloze. 

Sejdeme se ve čtvrtek 28.5. v 6:45 v kostele sv. Martina v Mladé Vožici, naložíme batožiny do auta, dostaneme požehnání, vezmeme křížek a Naší Marušku a hurá – nejpozději v 7 hodin odchod !!!

Na Sv. Horu přijdeme v sobotu mezi 15. a 16. h, mše sv. bude v 17 h.

Ještě dořešíme sobotní odjezd ze Sv. Hory kolem 18. h.

Svá auta můžete ve Vožici zaparkovat na dvoře fary.

Spát budeme na farách v Sedlci a na Krásné Hoře. Pokud budete chtít spát ve vlastním stanu a vejde se nám do auta, můžete.

Jídlo: Každý den si poneseme svačiny a pití na celý den (min. 1,5 litru) s sebou s tím, že 1. a 2. den bude možné zajít na polévku, popř. celé jídlo do restaurace v Mezně a v Počepicích.  Snídaně zajistíme na faře. Na večeři si dojdeme do hospod nebo budou v Sedlci i v Krásné Hoře otevřené obchody do 19 hodin pro možnost nákupu na večeři a na svačinu na druhý den.

Poplatky: dobrovolné, doporučuji 100 Kč na dopravu bagáže a případné nákupy po cestě, za spaní 50 Kč/noc.

Půjde nás 12 + 2 řidiči = 14 lidí. Na cestě se k nám budou přidávat jednodenní poutníci (nebudou moci přespat). Jejich auto bude případně převážet druhý řidič, proto ho máme s sebou. Zejména ve Střezimíři se k nám přidá více lidí, proto půjdeme první den dopoledne v malé skupince svižněji (ať máme časovou rezervu). Další poutníky čekáme v Počepicích a v Kamýce.

Přestože se sice rozvolňuje, stále platí zvýšená hygienická opatření, zejména je-li více lidí pohromadě. Nechceme připravit naše hostitelské fary a farnosti do problémů, proto to budeme respektovat. Vezměte si s sebou 3 roušky a mějte je na krku. 

Připomínám naimpregnování bot, batohů, bund,… Zminimalizujte, prosím, svá zavazadla.

Do batohu přibalte zejména::

3 roušky

karimatka, teplý spacák

hrnek na čaj ráno

poutnický zpěvníček

medailonek

pláštěnku

noviny na vysušení bot

pití na celý den (min 1,5 l)

jídlo na celý den

hrnek na čaj ráno

oblečení na cestu a spaní

špunty do uší

noviny na vysušení bot

kvalitní náplasti na puchýře (Compeed, Omniplast)

léky, hořčík (proti únavě)

prevence proti klíšťatům

krém na opalování, sluneční brýle, dioptr. brýle

klobouček proti sluníčku

1-2 náhradní trika a ponožky (v igelitovém pytlíku)

hygiena (všechno v malém množství na 3 dny)

náhradní boty, pantofle na faru

hůlky

A dobrou náladu! Už se těším na společné tři dny putování!

Hela     (tel. 777 016 089)