Vánoční Koncert hudební skupiny Gen Rosso

Koncert skupiny Gen Rosso na TV Noe

Hudební skupina Gen Rosso vznikla před padesáti pěti lety v městečku Loppianě ve střední Itálii. Chiara Lubichová (zakladatelka hnutí Fokolare) tehdy o Vánocích dala mladým hudebníkům červené bubny (odtud Gen Rosso) a inspirovala je, aby o Bohu, Lásce a Kráse svědčili prostřednictvím hudby a umění.
Publikováno: 7. 1. 2021 10:00

Foto: genrosso.com

Gen Rosso nejsou v České republice neznámým pojmem. Za minulého režimu pronikli do křesťanských zpěvníků a zvlášť jejich písně ke mším vešly do obecného povědomí, jako např: „Dnes ve tvém stojíme domě“, „Miluj a pochopíš“ nebo píseň „Za vše, cos mi dala, děkuji ti maminko“. Mezi lety 2009-13 navštívili Gen Rosso devět škol po celé České republice s projektem proti šikaně pod názvem Silní bez násilí, jehož součástí byl muzikál Streetlight. V něm vystupovali vedle členů skupiny i žáci druhého stupně daných škol. Pro mnohé to byl nezapomenutelný zážitek na celý život. Mnozí mladí se s Gen rosso setkali během koncertů na Světových dní mládeže. Nyní se Gen Rosso do Česka vrací prostřednictvím televize Noe, která v sobotu 9. ledna v 21.45 bude ze záznamu vysílat jejich vánoční koncert.

Píseň skupiny s názvem „Shock of World“ si můžete poslechnout na youtube.