Liturgie z neděle Božího milosrdensví

Neděle Božího milosrdenství 2020 (19. dubna)Neděle Božího milosrdenství 2020 (19. dubna)  (Vatican Media)

Mše z Neděle Božího milosrdenství v římském kostele Sv. Ducha

V neděli 11. dubna bude papež František sloužit mši svatou z Neděle Božího milosrdenství v kostele Santo Spirito in Sassia. Spolu s ním bude koncelebrovat několik misionářů milosrdenství, jako zástupci více než tisíce kněží, které papež během Svatého roku milosrdenství pověřil zvláštním posláním zejména v oblasti svátosti smíření.

Papežská rada pro novou evangelizaci upozorňuje, že s ohledem na platné protipandemické normy je počet míst v kostele snížen na zhruba 80 lidí. Symbolickým znamením milosrdenství bude účast skupiny trestanců z vězení Regina Coeli, z ženské věznice Rebibbia a Casal del Marmo v Římě. Papežské liturgie se dále zúčastní několik sester nemocniční kongregace milosrdenství, zástupci zdravotníků z přiléhající nemocnice S. Spirito in Sassia, několik postižených, rodina argentinských migrantů a mladí uprchlíci syrského, nigérijského a egyptského původu, z nichž dva Egypťané patří do koptské církve, a jeden dobrovolník syrské charity ze syrsko-katolické církve.

Po mši svaté Svatý otec zůstane v kostele Svatého Ducha také na modlitbu Regina coeli ve 12 hodin, informuje Papežská rada pro novou evangelizaci, v jejíž kompetenci je příprava této liturgie.