Národní pouť na Tetín 2021

Národní Svatoludmilská pouť 2021

Národní pouť

V této části webových stránek Vám přinášíme nejaktuálnější informace o Národní Svatoludmilské pouti 2021 na Tetíně.

Základní informace o akci 

  • Termín akce: 17.-19.9.2021 (Hlavní poutní den je sobota 18.9.2021, kdy proběhne i poutní mše)
  • Místo konání: Obec Tetín
  • Vstup zdarma
  • Pro aktuální informace sledujte i Facebookovou událost akce: Národní Svatoludmilská pouť Tetín
  • Pro informace o celém Roku svaté Ludmily, sledujte: Svatá Ludmila 1100 let

Dobrovolníci

Chtěli byste pomoci s pořádáním této významné akce jako dobrovolníci? Uvítáme jakoukoliv pomoc především v oblastech poskytování informací poutníkům, pořadatelská činnost, řízení dopravy, bezpečnost, zdravotnická pomoc apod. Během celého poutního dne, budou mít dobrovolníci zajištěno občerstvení, včetně místa pro odpočinek, a věcí dar jako odměnu za pomoc. 

Pro více informací se obraťte na: dobrovolnici@tetin.cz

Informace pro dobrovolníky

O výročí 1100 let a Národní pouti

Letos v září to bude 1100 let od smrti první české kněžny a světice sv. Ludmily, která byla na Tetíně 15. září v roce 921 zavražděna. Na toto významné výročí se obec Tetín připravuje již  od roku 2015, kdy vznikl spolek Svatá Ludmila 1100 let. Jeho posláním je se o odkaz této kněžny starat a přiblížit ho české, ale i zahraniční veřejnosti. V rámci své činnosti pořádal spolek řadu kulturních, historických či náboženských akcí. Právě i díky aktivitám spolku se podařilo zajistit , aby se 18.9.2021 na Tetíně konala Národní pouť. Obec Tetín se na samotné výročí připravuje jak v kulturní oblasti, tak i v řešení infrasktruktury, kdy za posledních pár let realizovala řadu rekonstrukcí místních komunikací, památek a zvelebování historického centra obce. Na přípravách pouti se podílí celkem šest subjektů a připravuje se pestrý kulturní program. Věříme, že celý poutní víkend 17.-19.9.2021 bude nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Pro naši obec to je událost století.