Návštěva premiéra ČR ve Vatikáně

Audience pro českého premiéra s doprovodemAudience pro českého premiéra s doprovodem  (Vatican Media)

Tiskové sdělení k návštěvě premiéra Fialy ve Vatikánu

Přinášíme prohlášení Tiskového střediska Svatého stolce k dnešní oficiální návštěvě českého premiéra Petra Fialy ve Vatikánu
 

Vatican News

Svatý otec František dnes přijal na audienci Jeho Excelenci pana Petra Fialu, předsedu vlády České republiky, který se následně setkal s Jeho Eminencí kardinálem Pietrem Parolinem, státním sekretářem, doprovázeným Jeho Excelencí mons. Paulem Richardem Gallagherem, sekretářem pro vztahy se státy a mezinárodními organizacemi.

Během srdečných rozhovorů na státním sekretariátu se hovořilo o dobrých bilaterálních vztazích mezi Svatým stolcem a Českou republikou a o roli církve ve společnosti. Rovněž vyšla najevo touha po dalším upevnění a rozšíření spolupráce. V pokračování konverzace byly projednávány otázky války na Ukrajině a jejího dopadu na regionální a mezinárodní úrovni, přičemž zvláštní pozornost byla věnována humanitární situaci a přijímání uprchlíků.

Setkání s kardinálem Parolinem
Setkání s kardinálem Parolinem