Mary´s Meals

Ohlédnutí za přednáškou

Ve čtvrtek 28.3.2019 jsme byli s manželem na přednášce o Mary´s Meals na faře v Pacově. Přednáška byla moc pěkně připravená, srozumitelná a s promítáním filmu CHILD 31. Tento film jsem viděla už po několikáté, a pokaždé se nemohu ubránit slzám. Ta bída dětí, které jsou mnohdy sirotky, je šokující. Je pro mně velmi těžké smířit se s tím, jak je svět lhostejný. O to víc jsem vděčná všem, kteří nejen finančně podporují tuto jednoduchou myšlenku, a sice podávání jídla ve spojení se vzděláním. PROSÍM, najděte si chvilku času na shlédnutí přednášky z Brna (https://vimeo.com/282905424) nebo filmu (https://vimeo.com/229266481). Neméně zajímavá je knížka Bouda, která krmí milion dětí (je k dispozici na faře). Škoda, že na výše zmiňované přednášce v Pacově nás bylo pouze 5… Ale ani to nás nesmí odradit – dobré myšlenky se musí šířit, dobro se samo neprosadí.

V den pacovské přednášky jsme slavili Den učitelů (výročí narození Učitele národů), proto se v tomto místě hodí jeho citát:

Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno – li, celému světu. Sloužiti a prospívati je vlastnost povah vznešených.

                         Jan Amos Komenský

Nejen proto bych vás ráda pozvala do kaple na Hradě o Velikonocích. Kaple je zasvěcena Panně Marii, a tak se přímo nabízí, aby právě Mariino jídlo propagovala.

A pokud vás tento projekt neosloví, můžete se potěšit krásou kaple a jejího okolí. Některé naše problémy se mohou zdát menší, pokud se na ně podíváme z výšky…

                                                          Antonie Petříková

Přednáška o projektu Mary´s Meals

Přednáška
Kdy:
28.3.2019 16:30 – 28.3.2019 17:30
Kde:

Na začátku nového roku 2019 bylo odesláno na potravinovou pomoc Maryś Meels 26.600,-Kč.  Díky této pomoci bude mít 63 dětí zajištěno jedno jídlo denně v rámci školní docházky. Děkujeme všem dárcům. Případné další příspěvky mohou čtenáři poslat sami  na zveřejněný účet případně prostřednictvím farnosti Mladá Vožice. Děkujeme P. J. Karas

V rámci blešího trhu spojeného s prodejem zboží  a dvou adventních koncertů bylo vybráno na projekt Maryś Meals celkem  přes 15 000 Kč. Sbírka na podporu projektu pokračuje. Děkujeme všem dárcům.

Farnost Mladá Vožice podporuje charitativní organizaci Maryś Meals. Cílem této organizace je  pomoc nejchudším zemím světa a tím odstranit hlad ve světě. Jednoduchá myšlenka, která se realizuje v řadě zemí. Organizátoři  využívají místní dobrovolníky a místní zdroje. Tím se potravinová pomoc výrazně zefektivní a zlevní. Druhým cílem je spojit učení ve škole s jedním jídlem denně. Děti, které vědí, že ve škole dostanou jídlo ji rádi navštěvují a tím roste gramotnost. Jednoduchá myšlenka jednoduchý cíl. Na těchto stránkách najdete konkrétní aktivity projektu včetně nabídky pomoci. P. J. Karas

Úvodní stránka neoficiálního webu podporovatelů Mary’s Meals

Děti ze ZŠ Komenda na Festivalu demokracie, doprovodné akci konference Forum 2000:
Festival demokracie očima dětských nadšenců pro MM ze ZŠ Komenda

Sbírkový účet Mary’s Meals Česká republika:

Sbírkový účet Mary´s Meals Česká republika

Mary’s Meals je mezinárodní hnutí, které účinně bojuje proti hladu ve světě zaváděním školního stravování tam, kde chudoba a hlad brání dětem v přístupu ke vzdělání. Vzdělání pak dětem otevírá cestu z chudoby.

Co je to Mary's Meals

Klíčové informace o Mary's Meals Novinky ohledně podpory Mary's Meals v naší zemi Archív událostí Jak přispět darem

O výjimečnosti Mary’s Meals (stručné shrnutí):
Jak prosté... Jak výjimečné... Mary's Meals

Vybrané aktivity:

‚Batůžkový projekt‘
startuje v českých školách
Batůžkový projekt
Video – Magnus MacFarlane-Barrow přednášel v BrněVideo - Magnus MacFarlane-Barrow přednášel v Brně na Katolické charismatické konferenci 2018

Jak přispět darem

Jak přispět darem

Poznámka k výše zobrazenému obrázku: i když je obrázek stylizován do podoby slevového kupónu se značnou nadsázkou, jádro tohoto přirovnání je trefné: nebýt nezištné práce desítek tisíc místních dobrovolníků v zemích přijímajících pomoc, neměli bychom možnost svými penězi pomáhat takto účinně.

Film Child 31 ………. Další filmy zde >>>Film "Child 31" s českými titulky

Video – Milona von Habsburg přednáší v Třebíči
Milona von Habsburg v Třebíči

Kniha o Mary’s MealsKniha o Mary's Meals

Videokanály s dalšími videi
(česky, slovensky)
Náš videokanál na Vimeo (čeština, slovenština)Náš videokanál na YouTube (čeština, slovenština)

Naše vize

Odstraňovat hlad ze světa pomocí jednoduché myšlenky, která funguje – podáváním jídla ve spojení se vzděláváním.

 

Vizi Mary’s Meals pěkně vystihuje minutový klip z filmu „Child 31“ (kliknutím na obrázek vpravo).

Vize Mary's Meals - minutový klip z filmu Child 31 Vize Mary’s Meals spojuje:

srdce a rozum – srdce tíhne k okamžité pomoci, rozum hledá efektivitu a smysluplnost pomoci do budoucna

současnost i budoucnost – jídlo ve škole tiší okamžitý hlad dítěte, vzdělání mu otevírá budoucí cestu z chudoby

nejrůznější skupiny lidí – společná vize spojuje lidi, kteří pomáhají, s lidmi, kteří pomoc dostávají; spojuje lidi různých původů, ras a společenského postavení, lidi nejrůznějších vyznání i nevěřící

Mýty a pochybnosti

Mary's Meals boří mýty


Stručně o podporovatelích Mary’s Meals

Spojuje nás společná touha nezištně pomáhat nádherné věci.
Nepracujeme s žádným rozpočtem.
Naprostá většina lidí v naší zemi tento úžasný projekt stále ještě nezná – a společně s Vámi to můžeme krůček po krůčku měnit. Krůčkem k tomu může být například šíření odkazu na webové stránky mailem nebo přidáním odkazu do Facebooku. Nebo je možné do Facebooku nasdílet některé z odkazovaných videí (jednoduše pomocí pár kliků myší po přehrání videa), a podobně.

Účel těchto webových stránek

Tyto webové stránky jsou neoficiálními stránkami českých podporovatelů Mary’s Meals. Doporučujeme nahlédnout i do oficiálních mezinárodních stránek www.marysmeals.org, případně i do řady národních stránek (pomocí rozcestníku www.marysmeals.org/international).

Účelem těchto stránek není suplovat oficiální webové stránky Mary’s Meals, k jejich zřízení vedly následující důvody:

  • Poskytování informačního servisu pro české podporovatele hnutí Mary’s Meals v situaci, když oficiální české webové stránky Mary’s Meals ještě nejsou v provozu
  • Usnadnění vzájemných kontaktů a spolupráce českých sympatizantů a podporovatelů hnutí Mary’s Meals
  • Představení myšlenek a výsledků hnutí Mary’s Meals v českém jazyce dalším možným podporovatelům

Není vyloučeno, že tyto stránky zůstanou v provozu i po budoucím zprovoznění oficiálních českých stránek Mary’s Meals, pokud to bude mít smysl a budou se s oficiálními stránkami vhodně doplňovat.

Novinky ohledně podpory Mary's Meals v naší zemi Archív událostí Jak přispět darem