Přenosy on-line

 

Česká výprava v sobotu 29. července slavila mši svatou spolu s ostatními národy z celé portské diecéze. V městském parku v Portu ji celebroval tamější biskup Manuel da Silva Rodrigues Linda za účasti biskupů z celého světa. Koncelebrovali také plzeňský biskup Tomáš Holub, pomocný biskup českobudějovický Pavel Posád a další kněží z ČR. V článku naleznete fotogalerii a video ohlédnutí za celým dnem.

image:Image 38/source/orig/37911_20230729133045-vh2-3474.JPG
Foto: Vojtěch Hlávka, ČaV

Velkolepou slavnost Eucharistie slavili mladí na travnaté pláni jen několik desítek metrů od Atlantického oceánu za doprovodu armádního orchestru a sboru o 400 členech. Radostná atmosféra panovala mezi všemi sektory, nad kterými vlály vlajky Čechů, Slováků, Francouzů, Španělů, Filipínců a mnoha dalších.

Liturgie probíhala v mezinárodním duchu, každý tak pocítil, že je součástí mše svaté. Češi zajásali, když zaslechli první z přímluv v mateřském jazyce. Alespoň malá útěcha, když na ně Portugalci zapomněli v úvodním přivítání. A to jsou Češi jedni z nejpočetnějších národů v portské diecézi.

 

 

„Staňte se Božími influencery!“ znělo z reproduktorů během homilie. „Až se vrátíte ze Světových dnů mládeže, šiřte to, co jste tu zažili. Vyprávějte o tom, jako když Ježíš mluvil k lidem. Mladí lidé, nebojte se snít a riskovat, stejně jako to dělala Maria.“

V závěru mše svaté na travnaté pláni vyjádřil biskup Porta vděčnost vůči všem zúčastněným, ale také těm, kteří se podíleli na organizaci. „Máme velkou radost, že diecéze Porto hostí nejvíce poutníků. Dnes jsme všichni potřební služebníci Boží a naší silou je, že milujeme Ježíše Krista.“

Kristýna Šimůnková, pracovnice Tiskového střediska ČBK

info@ruzeneczacr.cz

Růženec za naši zem 23.-24.9.2022

Chvála Kristu a Marii!

 Moc vás zdravíme. Jak víte, tento pátek a sobotu se budou konat volby do zastupitelstev obcí a do třetiny Senátu, proto vás zveme k modlitbě v naši zem v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022. Přihlašovat se můžete opět na webu http://ruzeneczacr.cz/.

Zároveň to už bude rok, kdy právě u příležitosti voleb do Poslanecké sněmovny ČR vznikla myšlenka modlit se za Českou republiku a později také za mír. Ze srdce mnohokrát děkujeme všem, kteří se do modliteb připojili.

  13. srpna navštívil Koclířov P. Marián Kuffa, jeho přednášku můzete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=V1JUYkaHPDI.

P. P. S. V pátek 23.9. si také připomínáme svatého Padre Pia – posíláme odkaz na jednu z jeho modliteb https://vojtechkodet.cz/modlitby/modlitby-svetcu/zustan-se-mnou-pane1

a na slovensky dabovaný film https://www.youtube.com/watch?v=zAic8O-xvyM

 

 

Milí přátelé,

dnes slavíme Mezinárodní den dobrovolníků! ❤ Při této příležitosti vám všem chceme poděkovat, zhlédněte video:

Užitečné odkazy:

Informace o kampani: http://mistouvanocnihostolu.cz/

Na všechna budoucí setkání, spolupráce a aktivity se těší

Šarlota a celý tým Mary’s Meals